Wszystko co dobre kiedyś się kończy i tak skończyły się już moje wakacje. Ale żeby nie popadać w depresję szukam pozytywnych stron i odciągam nieco myśli zajmując się czymś innym. Jedną z tych rzeczy było wyczyszczenie zakładek, co pewnie zaowocuje kilkoma postami, a między innymi własnie tym. Dzisiaj przedstawię Wam listę mini-gier, które powinny się spodobać osobom interesującym się w jakimś stopniu grafiką i typografią. 

#iShotTheSherif

Chyba mój faworyt, może dlatego, że idzie mi ona najlepiej. Polega na tym, żeby w jak najkrótszym czasie „ustrzelić” wszystkie litery o kroju szeryfowym. Wymaga ona jakiejkolwiek sprawności w rozpoznawaniu krojów, a sam poziom trudności można dostosować. Bardzo prosta, ale wciągająca.

#KernType

Zadanie jest proste – musimy ustawić poprzesuwane listery tak, alby otrzymać miły dla oka, czytelny tekst co w typografii nazywane jest kerningiem. Pewnego wyczucia nabrałam skrobiąc przez cały zeszły rok szkolny literki na lekcjach kaligrafii.

#PixelGame

W tej grze dostajemy wymiary prostokąta, który mamy zrobić i.. po prostu go robimy. Ja kompletnie nie mam do tego oka i jeszcze ani razu nie byłam wystarczająco blisko dobrego wyniku, żeby automat mnie pochwalił, ale jeśli ktoś ma mózg przesiąknięty programowaniem stron (przetestowane!) to nie powinien mieć z tym większego problemu.

#TheBézierGame

Tutaj mamy możliwość przetestowania, jak i ulepszenia swoich umiejętności w używaniu narzędzia pióra. Jest ono dostępne w licznych programach graficznych i chociaż z większością mam styczność dosyć często, to jednak nigdy się nie zaprzyjaźniliśmy. Dopiero obrysowując serduszka i autka mogłam nieco poćwiczyć. 

#ColorMethod

Ta gra polega na tym, by dopasować kolor do próbnika. Nie jest to łatwe, bo ogranicza nas czas, jednak mając oko do kolorów nie powinno nam to sprawić problemu. Mnie bardzo wciągnęło! 

A żeby nie było tak smutno, że to już koniec to zapraszam jeszcze na mojego instagrama z codzienną porcją inspiracji i facebookowy fanpage, gdzie na bieżąco dodaję informacje o nowościach na blogu. Będzie fajnie, masz moje słowo!