Pewnie wiele z Was interesuje się fotografią i publikuje w Internecie zdjęcia własnego autorstwa.  Lepsze czy gorsze, ale nasze i dlatego warto je chronić. Dodanie znaku wodnego jest idealną opcją, tylko jak dodać logo do zdjęć żeby się nie narobić? Swój przez długi czas dodawałam „ręcznie”, czyli osobną grafikę. Było z tym trochę zabawy i miałam problemy chociażby ze zmianą koloru. Sposób na który wpadłam niedawno znacznie ułatwił ten proces. Jak dodać logo do zdjęć w Photoshopie? 

#technikalia 
Główną wytyczną jest to, że logo, które chcemy dodać powinno być czarne (na białym lub przezroczystym tle), lub, jeśli jest zrobione w kolorze, trzeba się pogodzić z tym, że tylko w tym kolorze pojawi się na zdjęciach. Grafika nie powinna mieć więcej niż 900×900 pikseli, a optymalny zakres to od 500-900. Więc co dalej?
 

 

Jeśli dodacie logo na osobnej warstwie bez problemu będzie można manipulować jego skalą i położeniem. Prawda, że proste? W skrócie pokazałam Wam jak stworzyć własny pędzel w Photoshopie, ale ten temat jest bardziej rozległy i jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany mogę stworzyć kącik o pędzlach w PS w przyszłości.
 
I żeby nieco oswoić temat w ten sposób możecie również tworzyć obrazki jak ten poniżej. Jakie są plusy używania tej metody? Całkowita swoboda w wyborze koloru, skali i krycia. Jednym kliknięciem dodajemy swój znak wodny. W ten sposób możecie też dodać chociażby płatki śniegu czy inne symbole świąteczne. Wystarczy pobrać czcionkę z symbolami, wybrać te najlepsze i stworzyć pędzle, które później można usunąć kilkoma kliknięciami.
 
 
To by było na tyle w dzisiejszym poście. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam i pokazałam coś nowego. W razie pytań możecie oczywiście pisać w komentarzach. Na wszystkie z chęcią odpowiem! Co chcielibyście zobaczyć w kolejnym poście?
 

A żeby nie było tak smutno, że to już koniec to zapraszam jeszcze na mojego instagrama z codzienną porcją inspiracji i facebookowy fanpage, gdzie na bieżąco dodaję informacje o nowościach na blogu. Będzie fajnie, masz moje słowo!