Zima na pierwszy rzut oka może wydawać się szara i monotonna, słońce zachodzi za szybko, a krajobraz jest nieciekawy. Ale jeśli spróbujemy się w to zagłębić to wcale tak nie musi być. Dla nas może to być okazja, żeby rozwinąć swoją kreatywność.

 

#let it snow!

Według mnie najpiękniej jest wtedy, gdy pada śnieg. Nie każdy ma tyle szczęścia, żeby wyjść w momencie, gdy pada jednak warto się postarać, by uchwycić to na zdjęciu. Wiele osób przeczekuje ten moment, żeby wyjść na gotową śniegową kołderkę, ale moim zdaniem to duży błąd! Sama tak robiłam w obawie przed zniszczeniem sprzętu, albo przemoknięciem, a później przeglądałam z frustracją jednakowe, nieciekawe zdjęcia.

 

 
#zachody słońca

Nie ważne jaka jest pora roku, zachody słońca zawsze są piękne. Ciepłe, pomarańczowe słońce pięknie kontrastuje ze śniegiem. 

 

 

 

#zabawa światłem

W zimie najczęściej eksperymentuję ze światłem. Uwielbiam fotografować światełka, na różne sposoby tworzę bokeh i bawię się długimi czasami naświetlania. Jeśli masz kiepskie światło żeby fotografować w pomieszczeniu to poczekaj aż się ściemni i rozpal w kominku, albo zapal kilka świeczek i rozwieś światełka. Cudowny klimat na zdjęciach gwarantowany!

 

#przytulna codzienność 

Jako, że jestem zmarzluchem to często rezygnuję z długich spacerów na rzecz siedzenia pod kocykiem. A przecież nikt nie powiedział, że to zły temat na zdjęcia! Możesz śmiało utrwalić na zdjęciu popołudniowy kubek gorącej czekolady otulony w kocyk, albo ulubiony sweter. Możesz też złapać swojego kota i zrobić mu kilka zdjęć jak wygrzewa się przy kominku. 

 

 

 

Ja wiem, że ciężko jest się pogodzić z tym, że o 19 nie ma idealnego światła do zdjęć (też mi ciężko) i iso często dochodzi do takich wartości, o których w lecie nawet bym nie pomyślała. Ale jakby się zastanowić to nawet się z tego cieszę. Taka odmiana może często wnieść wiele dobrego. 

 

A żeby nie było tak smutno, że to już koniec to zapraszam jeszcze na mojego instagrama z codzienną porcją inspiracji i facebookowy fanpage, gdzie na bieżąco dodaję informacje o nowościach na blogu. Będzie fajnie, masz moje słowo!