Jeśli zajmujesz się branżą kreatywną to wiesz, że bez kreatywności ani rusz i gdy pojawi się moment, w którym staniesz to czasem naprawdę ciężko jest ruszyć dalej. Im dłużej to trwa, tym bardziej jesteśmy bezsilni i próbując z tym walczyć wpadamy jeszcze głębiej. Zdecydowałam się napisać ten tekst w odniesieniu do ostatniego twórczego dołka przez jaki przeszłam niedawno, jak i wielu innych. Może niektórzy z Was będą mieli szansę nauczyć się czegoś na moich błędach.

 
#porównuj się z innymi.. ciągle

Ciągłe powtarzanie sobie, że inni i tak są lepsi, więc po co się starać na pewno nie wnosi nic dobrego. Nie wiem ile razy poddawałam się jeszcze zanim wzięłam aparat czy pędzel do ręki. To prawda, że zawsze znajdą się lepsi, ale tylko ciężką pracą możemy im dorównać. 

SONY DSC

 
#zmuszaj się do pracy

Nie wiem jak Was ale mnie to niesamowicie zniechęca. Co prawda, żeby zrobić ten pierwszy krok trzeba się przemóc i trochę zmusić, ale ciągłe, nieefektywne próby mogą nas powstrzymać przed kolejnymi. Jeśli widzisz, że Ci nie wychodzi, zostaw to. Wrócisz do pracy, gdy będziesz gotów.

 
#nie ucz się nowych rzeczy

Rozwój jest bardzo ważny, to nic nowego. Nauka nowych rzeczy (a szczególnie tych, które się nam podobają) może być motorem napędowym, który sprawi, że znowu weźmiemy się do pracy. Gdy tylko zainteresowałam się bullet journalingiem i kaligrafią od razu poczułam chęć by tworzyć więcej i więcej. 

 

 

#nie szukaj inspiracji

Zdążyłam nawet zapomnieć jak zbawienny wpływ ma na mnie inspiracja. Kiedyś uwielbiałam oglądać piękne zdjęcia i czytać dobre książki, a gdy przestałam to robić moja twórcza strona umarła. Warto ją czasem nakarmić ciekawą książką, czy dobrym filmem. 

 
#rób to czego nie lubisz

Gdy robimy coś co niekoniecznie nam się podoba zaczynamy działać bardzo schematycznie. To bardzo nie służy naszej kreatywności. Jeśli coś co robimy ma na nas negatywny wpływ trzeba to po prostu zostawić. 

 

 

A żeby nie było tak smutno, że to już koniec to zapraszam jeszcze na mojego instagrama z codzienną porcją inspiracji i facebookowy fanpage, gdzie na bieżąco dodaję informacje o nowościach na blogu. Będzie fajnie, masz moje słowo!