Dzisiaj pierwszy post z serii linków, na które natknęłam się niedawno, a które w taki czy inny sposób mnie zainspirowały. Naprawdę warto szukać takich miejsc i gromadzić niektóre z nich na te momenty, gdy zabraknie nam inspiracji. Moje zakładki są przepełnione, dlatego pomyślałam, że mogę się tymi linkami podzielić!

 

#internetowe_znajdźki

  • Wciąż i nadal walczę z brakiem weny i motywacji. W internecie oprócz suchych wskazówek jak poprawić produktywność jest też mnóstwo uroczych grafik i rysunków na ten temat, jednak artykuł Creative Market, o tym Jak dbać o wypalonego grafika pobił wszystkie na głowę swoim uroczym stylem. Chociaż grafik ze mnie żaden, to te zasady działają na wszelkich twórców. Wystarczy podesłać to komuś bliskiemu!
  • Teraz od trochę bardziej rozrywkowej strony! Po tym jak wzięłam się wreszcie za „Grę o tron” wszystkie treści o tej serii zaczęły nabierać jakiś sens. Nawet niektóre memy zaczęły mnie śmieszyć! Na >to< trafiłam przypadkiem – Spotify na podstawie Twojego profilu lub wyborze ulubionych artystów (tak, nie trzeba posiadać konta, żeby się przetestować) generuje postać z serialu o zbliżonym guście do Twojego. Nie pochwalę się wynikiem, ale powiem, że zupełnie mnie to zaskoczyło. Znalazłam na playliście wylosowanego bohatera wielu ulubionych wykonawców i poznałam kilku innych.
  • Nie byłabym sobą, gdybym nie upchnęła tu czegoś o fotografii. To zestawienie 100 najlepszych zdjęć bez udziału PhotoShopa bardzo mi się spodobało i niezmiernie zainspirowało. Jak widać, wystarczy tylko aparat i dobre oko, a także odrobina szczęścia. Na wielu z tych zdjęciach zdecydował przypadek, ale na innych widać ogromną kreatywność i poświęcenie.
  • Color Lisa jest dla tych, którzy mają jakieś pojęcie o sztuce i lubią ciekawostki z nią związane, albo chociaż mają ulubionego artystę! Nie byłam kompletnie przekonana do tego pomysłu, ot patrzysz na palety kolorów jakimi posługiwali się artyści. Jednak kiedy zaczęłam przypominać sobie obrazy tych malarzy i patrzeć na kolory to było to całkiem ciekawe doświadczenie.

 

 

#blogi

  • Moja szafa od dłuższego czasu jest w opłakanym stanie. Bardzo rzadko chodzę na zakupy i jeśli już, to tylko po to, by kupić zastępcę dla znoszonej rzeczy. Od dawna myślałam o tym, by może zacząć coś powoli zmieniać, lecz nie wiedziałam jak to zrobić by nie żałować i nie zbankrutować. Planner szafy do pobrania od Kameralnej spadł mi jak z nieba i trochę ułatwił zrobienie tego pierwszego kroku.
  • Jakiś czas temu Adrianna podzieliła się tekstem dotyczącym Instagrama. Jest ona dla mnie ogromną inspiracją i bardzo ją podziwiam, szczególnie w kwestii spójności na swoim instagramowym profilu, o którym pisze w tekście „O co chodzi z tą „spójnością” na Instagramie”. Naprawdę warto przeczytać ten tekst, jego autorka wie co mówi i udziela kilku cennych wskazówek. Dla tych, którzy jeszcze nie odnajdują się zbyt dobrze na Instagramie to wartościowy tekst.
  • Grafmag często wypuszcza artykuły, które wywołują uśmiech na mojej twarzy, a ten jest jednym z nich. „Anty-dekalog perfekcyjnego klienta”, choć napisany w humorystyczny sposób jest niestety bardzo prawdziwy. Przydatne są również wskazówki mówiące o tym, co robić w różnych sytuacjach pod każdym z podpunktów.

 

 

Dzisiejszego posta ozdobiłam zdjęciami wspaniałej Klaudii. Musicie koniecznie wpaść na jej Instagrama i bloga by zobaczyć więcej takich ujęć i przeczytać piękne przemyślenia.

 

A żeby nie było tak smutno, że to już koniec to zapraszam jeszcze na mojego instagrama z codzienną porcją inspiracji i facebookowy fanpage, gdzie na bieżąco dodaję informacje o nowościach na blogu. Będzie fajnie, masz moje słowo!